Tip Cleaning Sponge, Mfr: CS-17/625-A
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
CS-17/625-A Tip Cleaning Sponge, For Use With Soldering Iron, Wire Solder, Overall Depth 0.625 in, Overall Height 16 in, Overall Width 8 in, Application Electronic Assembly, Electronic Repair, Electronic Rework, Soldering, Features Extend Tip Life, Remove Excess Solder, Remove Surface Oxides, Material Cellulose, Product Type Cut-to-Fit Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Item: Cut-to-Fit Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Material: Cellulose
  • ✅ Size: 17 in x 8.5 in x 0.625 in